zastrešenie bazénov

Zastrešenie bazénov TROPIKO

Zastrešenie bazénov TROPIKO je určené pre zastrešenie bazénov stojacich na povrchu alebo čiastočne či úplne zapustených do terénu. Zastrešenie TROPIKO je určené pre bazény do priemeru až 5 m. Jednoduchá, ale pritom pevná konštrukcia umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu so zastrešením všetkých rozmerov. Zastrešenie TROPIKO dodávame vo veľkostiach s priemerom 360 cm, 420 cm, 500 cm a 550 cm. Montáž zastrešenia nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.
Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.

V porovnaní so solárnym ohrevom vody v kolektoroch sa zastrešením bazénu dosiahne v podstate rovnakého efektu zvýšenia teploty vody v bazéne pri podobných vstupných nákladoch. Okrem toho získavame so zastrešením ďalšie výhody. Zastrešením bazénu sa zlepší klíma nad vodnou hladinou, zvýši sa komfort kúpania a výrazne sa zvýši čistota vody a prostredia bazénu. Značne ušetríme aj pri údržbe bazénu.

Pri vývoji sa kládol dôraz na možnosť 100% otvorenia krytu pre nerušené kúpanie pod letným nebom.

Konštrukciu zastrešenia tvorí hliníkové tvarované potrubie, povrchovo upravené eloxovaním. Zvolená konštrukcia zaisťuje vysokú pevnosť a ľahkú manipuláciu. Na konštrukcii je napnutá špeciálna priehľadná fólia, ktorá je odolná ÚV žiareniu. Vďaka dobrej priehľadnosti tak nevzniká pocit uzatvoreného priestoru ani v prípade privretia krytu. Opláštenie má na spodných okrajoch našité ochranné pruhy z modrého polyesteru s vodoodpudivou úpravou. Jednostranné otváranie je riešené jedinečným kĺbovým segmentom, navrhnutým vlastnou konštrukčnou kanceláriou.

Montáž zastrešenia nevyžaduje žiadne stavebné či terénne úpravy.