Väčšina ľudí považuje teplú vodu pre vonkajšie kúpanie pri teplote nad 21°. V priebehu leta je možné v našich podmienkach dosiahnuť týchto teplôt pri kúpaní od polovice júna do polovice augusta. Úniku tepla a nočnému ochladzovaniu vody je možné krátkodobo zamedziť zakrývacími plachtami. Solárne plachty tiež urýchlujú ohrev vody v bazéne pri intenzívnom slnečnom svite. Kúpaciu sezónu nám tieto doplnky zlepšia, ale nepredĺžia nám ju.

Vyšší tepelný účinok pre ohrev vody a zabráneniu chladnutiu zaisťuje zastrešenie. Zastrešenie bazénov je zhotovené zo stabilizovanej kvalitnej fólie, pod ktorou sa v lete môže teplota vyšplhať i k 60°C. I pri slabom slnečnom svite dochádza k významnému ohrevu priestoru okolo bazénu a vody cez vodnú hladinu. V plnej sezóne teplota vody dosiahne 26-29 °C. Zastrešenie bazénu umožní teplé kúpanie už od mája až do konca septembra – predĺži sezónu takmer o 150%.

Pokiaľ chcete i napriek dobrým účinkom zastrešenia prihrievať vodu v bazéne pomocou solárnych kolektorov, môžete znížiť ich plochu. Obecne sa uvádza, že pre nezakryté záhradné bazény by mala byť plocha solárnych panelov približne rovnaká ako vodná plocha bazénu. Zakrytie bazénu a zabránenie ochladzovaniu vody zníži spotrebu solárnych panelov na polovicu plochy bazénu.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.