Zastrešenie bazénov TROPIKO

Zastrešenie bazénov TROPIKO je určené pre zastrešenie bazénov stojacich na povrchu alebo čiastočne či úplne zapustených do terénu. Zastrešenie TROPIKO je určené pre bazény do priemeru až 5 m. Jednoduchá, ale pritom pevná konštrukcia umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu so zastrešením všetkých rozmerov. Zastrešenie TROPIKO dodávame vo veľkostiach s priemerom 360 cm, 420 cm, 500 cm a 550 cm. Montáž zastrešenia nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.
Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.

V porovnaní so solárnym ohrevom vody v kolektoroch sa zastrešením bazénu dosiahne v podstate rovnakého efektu zvýšenia teploty vody v bazéne pri podobných vstupných nákladoch. Okrem toho získavame so zastrešením ďalšie výhody. Zastrešením bazénu sa zlepší klíma nad vodnou hladinou, zvýši sa komfort kúpania a výrazne sa zvýši čistota vody a prostredia bazénu. Značne ušetríme aj pri údržbe bazénu.

Pri vývoji sa kládol dôraz na možnosť 100% otvorenia krytu pre nerušené kúpanie pod letným nebom.

Konštrukciu zastrešenia tvorí hliníkové tvarované potrubie, povrchovo upravené eloxovaním. Zvolená konštrukcia zaisťuje vysokú pevnosť a ľahkú manipuláciu. Na konštrukcii je napnutá špeciálna priehľadná fólia, ktorá je odolná ÚV žiareniu. Vďaka dobrej priehľadnosti tak nevzniká pocit uzatvoreného priestoru ani v prípade privretia krytu. Opláštenie má na spodných okrajoch našité ochranné pruhy z modrého polyesteru s vodoodpudivou úpravou. Jednostranné otváranie je riešené jedinečným kĺbovým segmentom, navrhnutým vlastnou konštrukčnou kanceláriou.

Montáž zastrešenia nevyžaduje žiadne stavebné či terénne úpravy.