otázky a odpovede

Otázky a odpovede k zastrešenie bazéna

O koľko väčší priemer má mať zastrešenie než je priemer bazénu? 
Pri otvorenom zastrešení zasiahnu do vnútornej časti sklady fólie. Odporúčame rezervu okolo okrajov bazénu min. 25 cm tj. zvoliť o 50 cm väčší priemer zastrešenia než je priemer bazénu. U nadzemných bazénov je nutné počítať s vôľou pri hornom okraji bazénu ( nie na teréne). Preto sme pre vás pripravili pomocnú tabuľku veľkostí zastrešenia podľa výšky a priemeru bazénu.

Ohreje sa voda v bazéne so zastrešením alebo je nutné použiť solárne kolektory? 
Áno, vďaka použitiu priehľadnej fólie na celej kopuly zastrešenia TROPIKO bez tieňových prvkov, sa voda ohrieva od veľmi teplého vzduchu pod zakrytím. Ohriatiu vody v bazéne tak pomáha, keď sa voda číri – pri pustení filtrácie.
Pokiaľ chceme mať v letných dňoch vodu teplejšiu ako 27-29°C, možno ako doplnok použiť solárne kolektory. Namiesto doporučenej veľkosti plochy kolektorov rovnakej ako je hladina bazénu, by mala stačiť i plocha kolektorov polovičná.

Musíme zmeniť svoje zvyky pri ošetrovaní vody??
Používajte na úpravu kvality vody iba chemické prípravky určené priamo pre úpravu vody v bazénoch.
Pri používaní zastrešenie bazéna TROPIKO sa kúpacia sezóna veľmi výrazne predĺži. Zároveň sa výrazne zníži množstvo nečistôt, ktoré sa dostanú do bazéna (najmä dažďom). Spotreba chemických prípravkov a náklady na udržanie kvality vody sa celkovo nezvýši, skôr naopak.
V období, kedy teplota vody bazéna stúpne nad 28 stupňov, častejšie sledujte kvalitu vody. Teplá voda sa kazia rýchlejšie.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.
Je možné ponechať zastrešenie bazénu cez zimu vonku? Pokiaľ zostane zatvorené na bazéne, znesie zaťaženie snehom? 
Áno, zastrešenie je možné celoročne nechať vonku, ale vždy len otvorené. Upozorňujeme, že v mraze so zastrešením nemanipulujeme, mohlo by dôjsť k znehodnoteniu fólie. Zastrešenie nie je dimenzované na zaťaženie snehom. Po niekoľkých „snehových týždňoch“ je nutné zastrešenie otvoriť. Záruka sa na mechanické poškodenie zaťažením snehom nevzťahuje.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.
Ako vypadá zastrešenie zabalené pri dodaní? 
Celá sada na postavenie zastrešenia je dodávaná zabalená vo fólii, každý oblúk je zabalený zvlášť. Všetko je doručené prepravnou službou, zabalené v kartónovej krabici o veľkosti 210 cm x 50 cm x 25 cm, s hmotnosťou 35 až 55 kg podľa veľkosti bazénu. Hmotnosť podľa veľkosti zastrešenia nájdete na produktových podstránkach.

Zvládneme montáž sami? 
Montáž (viď návod) je veľmi jednoduchá. Pokiaľ ste zvládli umiestniť a postaviť samonosný nafukovací bazén alebo ste si niekedy poradili s montážou škandinávskeho nábytku, určite si poradíte i s naším zastrešením.

Je ťažké pootvoriť zastrešenie pre vstup do bazénu? 
Vďaka vyváženiu konštrukcie pootvorí zastrešenie dieťa vo veku 5 rokov.

Máme niekoľko mačiek, nepotrhajú nám fóliu na zastrešenie? 
To samozrejme nemôžeme vylúčiť, ale z obidvoch strán je prvé rebro potiahnuté ochrannou látkou z modrého polyesteru s vodoodpudivou úpravou.

Lze zastřešení plně otevřít pro ničím nerušený výhled při koupání?
Plné otevření zastřešení TROPIKO je samozřejmostí. Složené zastřešení vedle bazénu má výšku zhruba 35 – 40 cm. Otevírá se z jedné strany.

Je možné zastrešenie úplne otvoriť pri ničím nerušenom výhľade pri kúpaní?
Plné otvorenie zastrešenia TROPIKO je samozrejmosťou. Zložené zastrešenie vedľa bazénu má výšku zhruba 35 – 40 cm. Otvára sa z jednej strany.

Chcel by som zastrešenie použiť na bazén umiestnený na chate, kde trvale nebývam. Je možná demontáž na zimu?
Uchytenie a montáž krycej plachty sú u nášho výrobky jednoduché a zvolený systém umožňuje i prípadnú demontáž pre uskladnenie v zabezpečených priestoroch.

Nedôjde pri krupobití k pretrhnutiu fólie? 
Nezaznamenali sme tento problém. Fólia je silná, pružná. Prerazenie vplyvom krupobitia alebo dažďa nie je pravdepodobné. V posledných rokoch žiaden z našich zákazníkov problém mechanického porušenia neriešil.
V prípade, že by k mechanickému poškodeniu fólie pri vašich aktivitách v blízkosti bazénu došlo, obráťte sa na nás, pomôžeme vám s kvalitnou opravou!

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.

Ako sa otvára zastrešenie bazéna TROPIKO?
Odpojte bungee šnúry od striešky. Rukou opatrne nadvihnite kryt za rúrku. V polovici otváracej fázy bude vrchlík ťažký – vydržte.
Ako sa zatvára kryt bazéna?
Postavte sa na strešný spoj. Rukou uchopte TROPICO za prvú hliníkovú rúrku a vytiahnite striešku nad bazén. (V prípade prístreškov TROPIKO 500 a TROPIKO 550 sú na zatvorenie prístrešku potrebné dve osoby. Postavte sa tvárou k sebe na jednom kĺbe a zatvorte vrchnák spolu.) Neťahajte vrchlík pomocou lán pripevnených za hliníkové rúrky alebo iných mechanizmov.
Náhradné diely pre zastrešenia bazénov
Všetky náhradné diely pre naše výrobky sú neustále k dispozícii. Môžeme vám dodať všetky diely, ktoré sa používajú na výrobu strešnej krytiny TROPIKO už viac ako 13 rokov. Kontaktujte nás e-mailom.
Životnosť plachty 
Pokiaľ udržiavate plachtu čistú počas celého roka, overili sme, že životnosť plachty je dlhšia ako 6 rokov. Prístrešky TROPIKO vyrábame už viac ako 10 rokov a aj prvé výrobky sú stále funkčné. Keď neprší, je sucho, takže je potrebné zmyť prach, nečistoty a peľ zo zastrešenia bazéna. Podobne ako keď umývate čelné sklo auta, použite záhradnú hadicu na opláchnutie nečistôt približne raz za 14 dní.
Náhradná fólia
K dispozícii sú všetky náhradné diely pre prístrešky TROPIKO. Približne polovicu ceny výrobku tvorí konštrukcia, druhú polovicu ceny výrobku tvorí fólia. Náhradné fólie si môžete objednať tu… 
Zazimovanie a demontáž strešnej krytiny
Na zimu nie je potrebné demontovať strešnú krytinu. Odporúčame nechať zastrešenie vedľa bazéna otvorené a obložiť ho tak, aby voda z fólie vytekala. Aby ste si uľahčili jarnú údržbu a čistenie, môžete strešnú krytinu prikryť baliacou fóliou alebo ju počas zimy odskrutkovať od zeme a umiestniť mimo snehu a dažďa. Strešnú krytinu môžete napríklad oprieť o stenu garáže.
Zmena farby fólie
Sú na jar na fólii matné biele alebo modrasté škvrny? Je možné, že na podchladenú fóliu dlhodobo pôsobila voda alebo sneh. Po zahriatí bude fólia opäť priehľadná. Ak sa na prestieradle objavia nečistoty, prach alebo peľ, prestieradlo je potrebné okamžite vyprať bežnými čistiacimi prostriedkami (nepoužívajte Amway ani iné agresívne prostriedky).