Predstavenie filtra FlexiFilter

Zlepšite filtráciu
FlexiFilter je inovatívny, vysoko účinný filter na čistenie kvapalín, plynov. S materiálom FlexiFilter s rovnakou filtračnou vrstvou alebo objemom ako pôvodný filtračný materiál alebo kazeta dosiahnete lepší výsledok filtrácie.

Pracovný tlak vody filtračného média dostane nečistoty dovnútra materiálu FlexiFilter. Filtrácia nie je obmedzená plochou, ktorá sa pri tradičných filtroch rýchlo zanáša. Vďaka hĺbkovej filtrácii materiál absorbuje nečistoty dlhšie a zadrží ich oveľa viac ako tradičné filtračné materiály.
Bez použitia flokulantov sa odfiltrujú častice do 0,010 mm, čiastočne do 0,003 mm a v malej miere aj menšie častice. Úspory sa dosahujú aj tým, že sa používa menej chemických prísad (flokulantov).
Pri používaní nového filtračného materiálu FlexiFilter vás potešia vynikajúce vlastnosti vlákien a ich štruktúry, ktoré dokážu odstrániť veľmi malé nečistoty a zákaly.
Veľká absorpčná kapacita filtra FlexiFilter umožňuje predĺžiť intervaly spätného preplachovania, a tým znížiť prevádzkové náklady.

Filter FlexiFilter sa vyrába vrstvením nekonečných polymérových vlákien. Materiál na výrobu je minimálne zo 75 % recyklovaný. Výroba, spracovanie a balenie materiálu sa uskutočňuje v Českej republike.

Plnenie veľkých filtračných nádob
Filter FlexiFilter vytvára vo filtračnej nádobe dostatočnú filtračnú vrstvu, ktorá sa prispôsobí všetkým tvarom a veľkostiam. Nie je potrebné silno stláčať hrudky, len sa uistite, že medzi hrudkami nie sú veľké medzery až po dno nádoby.
Flexifilter nachádza veľmi dobré využitie napríklad ako náhrada originálnych kaziet v bazénových filtroch. FlexiFilter z jedného 300 g balenia môže nahradiť napríklad 25 kg filtračného piesku (1 vrece).

Tvarované flexi-filtre
Filter FlexiFilter sa vyrába vrstvením nekonečných polymérnych vlákien. Tvarované flexifiltre vypĺňajúce celú šírku filtračnej nádoby možno podľa potreby vrstviť.